top of page
_edited.png

Fungipol CP 14 

 

Mikrokapsułkowany środek biobójczy do wodorozcieńczalnych produktów

Fungipol CP 14 jest innowacyjnym produktem biobójczym opartym na mikrokapsułkowanym OIT i Diuron, opracowany specjalnie do zabezpieczenia elewacji przed rozwojem alg i grzybów.

Zalety

  • Zwiększona odporność na alkalia, UV i wymywanie wodą.

  • Nadaje się do VOC-free and eco-friendly formulations.

  • Nie zawiera karbendazymu.

  • Do powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych,

 

Parametry

Wygląd biały lub jasnobeżowy lepki płyn

Zapach łagodnie charakterystyczny

pH 6-8

Rozpuszczalność całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Nierozpuszczalny w większości rozpuszczalnikach organicznych.

 

Efektywność

Fungipol CP 14  wykazuje skuteczność przeciw następnym mikroorganizmom:

Grzyby, Drożdżaki, Algi, Alternaria alternata, Candida albicans, Ankistrodesmus falcatus, Aspergillus niger, Rhodotorula rubra, Chlorella pyrenoidosa, Aspergillus versicolor, Saccharomyces cerevisiae, Coccomyxa elongata, Aureobasidium pullulans, Scenedesmus obliquus, Cladosporium cladosporoides, Phormidium spp., Penicillium funiculosum, Penicillium purpurogenum

 

Zastosowanie i dawkowanie

Fungipol СP 14 jest doskonałym środkiem do ochrony powierzchni farb dyspersyjnych, tynków, klejów, uszczelniaczy i innych. Zalecana dawka – od 0,25 do 3,0%. Poziomy stosowania zależą od właściwości produktu, do którego jest dodawany oraz od warunków środowiskowych, na które jest narażony.

Optymalne stężenie powinno być ocenione za pomocą mikrobiologicznych testów dla konkretnych aplikacji.

Fungipol CP 14 jest stabilny do pH 11 i temperatury do 200℃. Zaleca się jego dodanie po etapie mieszania, aby zapewnić jego prawidłowe rozprowadzenie w całym systemie.

 

Termin przydatności: 24 miesięcy.

Produkt należy przechowywać w oryginalnym zamkniętym pojemniku w temperaturze od 10° C do 40 °C w miejscu zabezpieczonym przed mrozem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jest to emulsja wrażliwa na temperaturę.

 

Opakowanie:   

Kanister 25 kg netto

Beczka 200 kg netto

IBC 1000 kg netto.

---

Zalecamy uważne przeczytanie instrukcji przed użyciem produktów "Informacje o bezpieczeństwie". Korzystanie produktów Serpa nie zaleca się w przypadkach, gdy patent lub inne prawa zostały naruszone. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy skontaktować się z firmą lub odwiedzić naszą stronę internetową www.serpa.com.pl

bottom of page