top of page
_edited.png

Chemipol UV 07 NN 

 

Rozjaśniacz optyczny

Chemipol UV 07 NN jest dodatkiem do farb wewnętrznych w kolorze białym, który zwiększa percepcję białego koloru i powoduje wrażenie wyższej białości przy naturalnym oświetleniu.

Zalety

  • Znacznie skuteczniejsze działanie w porównaniu do pigmentów niebieskich/fioletowych.

  • Dobra kompatybilność w różnych recepturach farb

 

Parametry

Wygląd bursztynowy płyn

Zapach charakterystyczny

pH (10%) 9-10

Gęstość (20℃) 1,01-1,09 g/ml

Intensywność barwienia przy 350nm 97,5 - 102,5%

Rozpuszczalność mieszalny w wodzie.

Efektywność

Chemipol  UV 07 NN  zwiększa efekt wybielania proporcjonalnie do dodanej ilości bez wystąpienia niepożądanych szarości spowodowanych nadmiernym dozowaniem.

Białość będzie się różnić w zależności od receptury farby, natomiast  zachowanie będzie podobne jak na przedstawionym wykresie

 

Zastosowanie i dawkowanie

Chemipol  UV 07 NN stosowany jest w farbach o niskiej zawartości dwutlenku tytanu( poniżej 7%), polega na przekształcaniu promieniowania niewidzialnego dla ludzkiego oka, szczególnie w końcowym zakresie bliskiego ultrafioletu w promieniowanie w niebieskim zakresie pasma widzialnego ludzkim okiem.

Zalecana dawka Chemipol UV 07 NN  jest w zakresie od 0,5% do 1%. Optymalne dozowanie powinno być wyznaczona za pomocą badań specjalnych.

Chemipol  UV 07 NN wykazuje kompatybilność z powszechnie wykorzystywanymi składnikami emulsyjnymi na bazie wody. Może powodować zmiany lepkości poprzez interakcję  z zagęszczaczami celulozowymi.

Zaleca się dodawanie rozjaśniacza pod koniec procesu produkcyjnego, po jego rozpuszczeniu w odpowiedniej ilości wody, w sposób zapewniający jego całkowite rozprowadzenie w całym systemie.

 

Opakowania:    

Kanister 25 kg netto.

Beczka 200 kg netto.

IBC 1000 kg netto.

 

Termin przydatności:

Najlepiej wykorzystać przed upływem 18 miesięcy od daty produkcji.

Przechowywanie

Produkt należy przechowywać w oryginalnym zamkniętym pojemniku w temperaturze od 0° C do 50 °C w miejscu zabezpieczonym przed mrozem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

---

Zalecamy uważne przeczytanie instrukcji przed użyciem produktów "Informacje o bezpieczeństwie". Korzystanie produktów Serpa nie zaleca się w przypadkach, gdy patent lub inne prawa zostały naruszone. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy skontaktować się z firmą lub odwiedzić naszą stronę internetową www.serpa.com.pl

bottom of page