top of page
_edited.png

Biopol XM 

 

Biocyd do wodorozcieńczalnych produktów o szerokim spektrum działania

Biopol XM to biocyd, który jest zalecany do zabezpieczania układów na bazie wody gdzie pH i/lub temperatura nie dopuszczają CMIT/MIT, jak również preparatów wrażliwych na formaldehyd.

Zalety

  • Skuteczne działanie przeciwko bakteriom, grzybom i algom

  • Nie zawiera LZO i AOX.

  • Skuteczny w szerokim zakresie pH od 2 do 10.

  • Dobra stabilność termiczna do 80℃.

  • Ekonomiczny.

Biopol XM to doskonały biocyd do produktów na bazie wody, takich jak farby, tynki, kleje, uszczelniaczy, płyny do obrobki metali i detergenty.

Optymalną dawkę BIOPOL XM należy określić za pomocą testów laboratoryjnych. Zalecana dawka – ok. 0,10 -0,40% w zależności od zastosowania.

 

Parametry

Wygląd przezroczysty,  prawie bezbarwny lub lekko żółty

Zapach charakterystyczny

Gęstość 1.035  ± 0.01

Rozpuszczalność całkowicie rozpuszczalny w wodzie

pH 8-9

Zastosowanie i dawkowanie

BIOPOL XM jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie i zwykłych polarnych rozpuszczalnikach. Jest stabilny przy pH od 2 do 10 i przy temperaturze do 80 °C.  Zaleca się jego dodanie we wcześniejszej fazie produkcji oraz zwracanie uwagi na pH oraz temperaturę.

 

Efektywność

Biopol XM wykazuje skuteczność przeciw następnym  mikroorganizmom:

Bacilus subtilis, Aspergillus sp., Escherichia coli, Candida albicans, Pseudomonas aeruginosa, Penicillium sp., Staphylococcus aureus, Rhodotorula sp., Pseudomonas fluorescens, Saccharomyces cerevisae

Biopol XM nie jest zaliczany do produktów niebezpiecznych w transporcie.

Produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu zabezpieczonym przed mrozem, upałem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Termin przydatności: 1 rok.

 

Opakowanie:   

Kanister 60 kg

IBC 1000 Kg.

---

Zalecamy uważne przeczytanie instrukcji przed użyciem produktów "Informacje o bezpieczeństwie". Korzystanie produktów Serpa nie zaleca się w przypadkach, gdy patent lub inne prawa zostały naruszone. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy skontaktować się z firmą lub odwiedzić naszą stronę internetową www.serpa.com.pl

bottom of page