top of page
_edited.png

Biopol BI 

 

Dodatek biobójczy

Biopol BI jest dodatkiem biobójczym o szerokim spektrum działania, który został opracowany specjalnie do zabezpieczenia produktów na bazie wody, przed zmianiami powodowanymi mikroorganizmami w takich produktach jak: detergenty, agrochemikalia, farby, lakiery, kleje itp.

Został wytworzony z substancji aktywnych IPBC i BIT.

 

Parametry

Wygląd przezroczysty bezbarwny płyn

Zapach delikatny

pH 1% (+1mL roztworu NaCl 20%) 4,0-6,0

Gęstość 1.10 -1,13g/ml

 

Zalety produktu

  • Biocyd o niskim poziomie toksyczności.

  • Booster technology.

  • Nieoznakowane EUH 208.

  • Spektrum działania szczególnie dopasowany

 

Efektywność

Biopol BI wykazuje skuteczność przeciw następnym mikroorganizmom:

Bakterie:

Bacilus subtilis, Aspergillus sp., Escherichia coli, Candida albicans, Pseudomonas aeruginosa, Penicillium sp., Staphylococcus aureus, Rhodotorula sp., Pseudomonas fluorescens, Saccharomyces cerevisae

 

Zastosowanie i dawkowanie

Biopol BI jest doskonałym środkiem biobójczym do zabezpieczenia produktów na bazie wody,  przed działaniem bakterii, grzybów i algów, do produkcji detergentów i produktów gospodarstwa domowego, farb, szpachlówek, emulsji, klejów, uszczelniaczy itp.

Jego zbalansowana kompozycja zapewnia długotrwałą ochronę bez konieczności umieszczania etykiet.

Optymalną dawkę BIOPOL BI należy określić za pomocą testów laboratoryjnych.

Typowa dawka stosowania wynosi 0,3 – 0,4%, przy czym 0,35% to maksimum w przypadku niestosowania oznakowania EUH208.

Ilość biocydu zależy od właściwości produktu, który ma być zabepieczony  i warunków środowiskowych, na który jest narażony.

Biopol BI jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie i polarnych rozpuszczalnikach. Jest stabilny przy pH od 2 do 12 i przy temperaturze do 80 °C.  Zaleca się jego dodanie we wcześniejszej fazie produkcji.

Wartości PH i temperatury powinny należy uwzględnić w całym procesie, a także należy unikać silnych warunków oksydacyjnych lub redukcyjnych.

Termin przydatności: 24 miesięcy.

Produkt należy przechowywać w oryginalnym zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, w miejscu zabezpieczonym przed mrozem, upałem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Opakowanie: Beczka 200 kg netto.

---

Zalecamy uważne przeczytanie instrukcji przed użyciem produktów "Informacje o bezpieczeństwie". Korzystanie produktów Serpa nie zaleca się w przypadkach, gdy patent lub inne prawa zostały naruszone. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy skontaktować się z firmą lub odwiedzić naszą stronę internetową www.serpa.com.pl

bottom of page